Strona głównaPozostałeReprodukcja czy obraz olejny?

Reprodukcja czy obraz olejny?

Na świecie jest wiele osób, które za oryginalne dzieła wielkich mistrzów malarstwa są w stanie zapłacić każde pieniądze. Weźmy chociażby prace Pablo Picasso, których cena na aukcjach przekracza sto milionów dolarów! Wiadomo, że zwykły śmiertelnik może sobie tylko pomarzyć o takim obrazie na swojej ścianie. Aczkolwiek wiadomo, że istnieje możliwość ozdobienia wnętrza swojego mieszkania wierną kopią takiego obrazu. Reprodukcja jest bardzo popularna – za niewielką cenę można obcować ze sztuką.

 

Czym jest reprodukcja?

Pod tym hasłem mieści się kilka pojęć. Jednak ich znaczenie jest podobno. Chodzi o jak najbardziej wierne skopiowanie danego obrazu. Jeśli chodzi o to, w jaki sposób mogą być one wykonywane to też jest kilka możliwości. Reprodukcja może zostać wykonana przez studenta malarstwa, który poświęci wiele godzin w pracowni, aby stworzyć dzieło oddające jak najbardziej podobieństwo do oryginału. Jednak wiadomo, że tworzenie takiego płótna trwa i kosztuje. Zwłaszcza jeśli chcemy mieć tak zwaną jakość muzealną dzieła sztuki – wtedy koszt jednego takiego obrazu sięga nawet kilku lub kilkunastu tysięcy złotych. Jest to w dalszym ciągu zbyt dużo dla przeciętnego obywatela. Istnieje jeszcze jedna forma. Mowa o sytuacji, kiedy reprodukcja danego obrazu polega na wydrukowaniu go na płótnie. I jest to propozycja dla tych osób, które chcą mieć sztukę za mniejszą cenę.

 

Jakie zalety ma reprodukcja w formie wydruku?
Człowiek ma to do siebie, że jeśli coś mu się spodoba, to chciałby jak najszybciej mieć to na własność. I to jest wielka zaleta rozwiązania jakim jest reprodukcja. Bowiem profesjonalnie wykonany wydruk na płótnie wybranego malarza może być gotowy o wiele szybciej. Walorem jest  z pewnością również doskonale oddana głębia koloru, odpowiednie proporcje, i dbałość o wszystkie szczegóły. Dużym plusem jest również to, że reprodukcja w formie wydruku na płótnie czy innym materiale z pewnością będzie odwzorowaniem oryginału. Nie ma bowiem możliwości, że artysta straci wenę, nie będzie miał natchnienia czy zatrzęsie mu się ręka.

 

Obraz olejny – czy warto?

Profesjonalnie wykonany obraz olejny to doskonała pamiątka. Można poprosić o namalowanie portretu czy wybranego pejzażu, jednak najbardziej popularna jest właśnie reprodukcja dzieł wybitnych polskich i światowych artystów. Jednak ta forma przyozdobienia domu czy mieszkania jest zdecydowanie bardziej czasochłonna a i kosztuje nie mało. Poleca się więc ją osobom, które cierpliwie potrafią czekać, wierząc, że kopia będzie wyglądała tak jak oryginał – ponieważ mimo szczerych chęci malarza, niekiedy czynniki zewnętrzne mogą wpłynąć na efekt końcowy pracy.

 

Gdzie znaleźć doskonałe kopie?

Obecnie na rynku nie brakuje firm, które w ofercie mają takie usługi jak reprodukcja na płótnie. Warto sprawdzić jedynie czy wybrana firma posługuje się doskonałej jakości tuszami, czy stosują odpowiednie maszyny, czy w ofercie mają interesujący nas motyw przewodni – to wszystko bowiem wpływa na proces tworzenia takiej kopii.

Artykuł sponsorowany przez:

sklep z reprodukcjami obrazów Twoja-sztuka.pl

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne