Strona głównaZdrowieFizjoterapia w Warszawie przyniesie ulgę!

Fizjoterapia w Warszawie przyniesie ulgę!

“Tylko w chorobie ceni się zdrowie”! – znacie to przysłowie? No jasne, kto go nie zna! A teraz przyznać się ile osób leczy zamiast zapobiegać? XXI wiek obfituje w urazy, kontuzje, czy wady kręgosłupa, na które mają czynniki zewnętrzne, ale i takie, do których my sami się przyczyniamy. Wiecie o ile skraca się życie podczas godzinnego siedzenia przed telewizorem? O 12,8 min! To dość imponujący wynik, zważywszy na to, że wypalenie jednego papierosa skraca życie o 11 minut.

 

Według Światowej Organizacji Zdrowia  (WHO), siedzący tryb życia jest już na czwartym miejscu listy przyczyn śmierci, których można było uniknąć! Przez brak aktywności fizycznej umiera ok. 3 mln osób rocznie. Statystyki są przerażające, tym bardziej jeżeli weźmiemy pod uwagę wyniki badań Narodowego Instytutu Zdrowia, który stwierdza, że bóle kręgosłupa ma lub będzie mieć ponad 80% populacji na ziemi! Uszkodzenie stawu barkowego, łokieć tenisisty, kolano biegacza, skręcenie kostki, zerwanie więzadła –  to tylko niektóre kontuzje, które są zmorą dla każdego sportowca. Podczas wyczynowego trenowania przeciążenia są nieuniknione, jednak są sposoby by zmniejszyć ryzyko ich występowania. Już od najwcześniejszych lat na lekcja wf-u zaczynała się od rozgrzewki i była nieodzownym elementem każdych zajęć. To właśnie ona rozgrzewa i przygotowuje mięśnie do wysiłku fizycznego. Dzięki rozgrzewce prawdopodobieństwo kontuzji podczas ćwiczeń znacznie się obniży, a Twoje osiągi podczas treningu będą lepsze. Odpowiednie rozciąganie ścięgien i więzadeł zwiększa ich zakres ruchu. Nie rozciągnięte ścięgna łatwiej ulegają zerwaniu.

 

Czy wobec tego jesteśmy w stanie zapobiegać takim urazom? Najczęstszym i najlepszym rozwiązaniem jest fizjoterapia. Fizjoterapia w Warszawie cieszy się największym zainteresowań ze wszystkich miast w Polsce, taka postawa cieszy, ponieważ widać, że ludzie zaczęli większą uwagę zwracać na swój stan zdrowia. Według statystyk fizjoterapia w Warszawie najczęściej leczy z zespołu cieśni nadgarstka, czy przeciążeń spowodowanych nieprawidłową postawą.

A czy Ty znalazłeś już najlepsze miejsce z fizjoterapią w Warszawie?

 

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne