Strona głównaZdrowieOdpowiednia suplementacja organizmu kluczem do zdrowia?

Odpowiednia suplementacja organizmu kluczem do zdrowia?

Żywność produkowana w XXI jest znacznie mniej bogata w witaminy, mikroelementy i składniki odżywcze niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Chemiczne substancje, pestycydy, konserwanty i sztuczne barwniki to skład większości produktów dostępnych na rynku. Jak zatem zadbać o to, aby nasza dieta była jak najbardziej zdrowa, a naszemu organizmowi nie brakowało witamin i mikroelementów?

 

Suplementacja witaminami

Witaminy mają niebanalny wpływ na całość funkcjonowania naszego organizmu. Ich niedobór może bardzo niekorzystnie wpłynąć na działanie ważnych organów, doprowadzić do chorób, dolegliwości i złego samopoczucia. Bardzo ważnym jest zatem, aby utrzymywać poziom witamin na optymalnym poziomie. Niestety nie wszystkie witaminy mogą być dostarczane w formie pokarmu, a ich poziom znacznie odbiegać od wymaganego do prawidłowego funkcjonowania organizmu minimum. Człowiek musiałby codziennie przyjmować kilkakrotnie więcej kcal niż potrzebuje, tylko po to, by usiłować dostarczyć organizmowi wystarczającą ilość witamin i minerałów. Taki scenariusz jest oczywiście absurdalny, mógłby doprowadzić do otyłości i związanych z tym powikłań zdrowotnych. Medycyna naturalna na szczęście stwarza inną możliwość uzupełnienia witamin, aminokwasów, mikroelementów i składników odżywczych – suplementacja.

 

Dlaczego warto stosować suplementację?

Suplementy diety pomagają nie tylko osiągnąć lepsze samopoczucie i pozbyć się wielu bolączek, ale często mogą też leczyć. Bogato stosowane przez specjalistów medycyny naturalnej, pozwalają uniknąć stosowania leków w przypadku wielu chorób. Wyższość suplementów diety nad tradycyjnymi lekami polega na tym, że są one pozbawione ryzyka, a często oferują doskonałe rezultaty terapeutyczne. Odpowiednio dobrana suplementacja to sposób na zapobieganie ale też leczenie wielu przykrych dolegliwości, niedobór witaminy C może na przykład w skrajnym przypadku doprowadzić do szkorbutu lub problemów ze stawami (witamina C ma bowiem wpływ na produkcję mazi stawowej, której brak może doprowadzić do schorzeń). Witamina ta doskonale sprawdza się również w leczeniu zakażeń bakteryjnych, grzybiczych i wirusowych. Znane są przypadki kobiet, którym podano witaminę C w dużych dawkach, co uchroniło je przed operacją usunięcia szyjki macicy z powodu rozwoju zakażenia wirusem HPV. Ponieważ witamina C jest silnym przeciwutleniaczem, jest ona używana często jako składnik kosmetyków. Podana w formie kroplówki, pozwala na silniejsze zadziałanie od wewnątrz i skuteczne usunięcie wolnych rodników powodujących procesy starzenia. Nieocenione dla piękna skóry jest też to, że witamina C przyczynia się do syntezy kolagenu – jednego z kluczowych budulców skóry odpowiedzialnego za jego jędrność.

 

Brak witaminy D może doprowadzić do depresji i znacznego spadku samopoczucia.

Brak witamin niekorzystnie wpływa też na urodę – łamliwe włosy i paznokcie lub ziemista cera to tylko nieliczne ze skutków zewnętrznych braku witamin.

Profesjonalnie dobrane preparaty witaminowe mogą znacznie ułatwić spełnienie marzeń o doskonałej figurze i pięknym wyglądzie. Trudno sobie wyobrazić prostszy i bardziej skuteczny sposób na pozostawanie w doskonałym zdrowiu przez długie dekady. Suplementy diety połączone ze zdrowym odżywianiem to klucz do profilaktyki i zwalczania wielu dolegliwości, długowieczności i prawdziwego piękna.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne