Strona głównaTurysytkaMajówka 2019 – pomysł krótkiego wyjazdu poza miasto

Majówka 2019 – pomysł krótkiego wyjazdu poza miasto

Wiosna za pasem, co oznacza, że niedługo trzeba będzie zaplanować długi weekend majowy. To okres po świętach wielkanocnych, który może się przysłużyć w ramach odpoczynku od pracy i obowiązków oraz jako okazja do podziwiania uroków wiosny. Dla tych, którzy nie dysponują dużą ilością środków oraz czasem polecamy w szczególności niedługi wyjazd poza miejsce zamieszkania. Nikt nie mówi, że musicie koniecznie odbyć długą podróż w nieznane i od razu do pięciogwiazdkowego hotelu z basenem. Majówka to doskonała szansa na wypad za miasto, w otoczeniu natury, podczas którego spędzicie równie udane kilka dni, co w czasie letniego urlopu.

Wypad za miasto – gdzie wyjechać na majówkę?

Co do pomysłów, gdzie można odpocząć podczas długiego weekendu majowego, nie trzeba daleko szukać. Dobrą formę wypoczynku na ten okres stanowi kilkudniowy wyjazd do Warszawy. Ci, którzy nie byli jeszcze w stolicy, będą mieli odpowiednią ilość czasu by poznać uroki tego miasta, odwiedzając najważniejsze zabytki i odkrywając jego najpiękniejsze zakątki. Jako że jest to bardzo duża metropolia, polecamy turystom, aby zakwaterowali się na jego obrzeżach i przedmieściach, takich jak miejscowość Raszyn. Noclegi w takiej lokalizacji stanowią duże udogodnienie, szczególnie jeśli planujecie zwiedzić stolicę z różnych stron, a nie tylko przemieszczając się po jej centralnej części. Raszyn jako baza wypadowa sprawdzi się także w postaci udanego obszaru, pełnego atrakcji turystycznych, który docenią w dużej mierze wielbiciele okoliczności przyrody i agroturystyki.

Rozmyślając nad długim weekendem majowym, warto także się przyjrzeć regionom, do których nigdy nie mieliście specjalnej okazji, aby zawitać. Do bardzo interesujących i wzbudzających bardzo entuzjastyczne odczucia miejsc należy region Podkarpacia i miejscowość Przemyśl. Noclegi udostępnione przez tamtejsze hotele i pensjonaty są bowiem wzbogacone o okoliczności pięknej przyrody oraz o skupisko licznych historycznych budowli np. Zamek Kazimierzowski w stylu renesansowym, Archidiecezja Przemyska czy Twierdza Przemyśl. W samym regionie można napotkać mnóstwo atrakcji, takich jak zajazdy, dwory, stadniny czy agroturystyczne ośrodki, które wiele z nich położonych jest w otoczeniu wzgórz, lasów oraz rzek.

Kiedy będziecie planować majówkowy wyjazd, weźcie pod uwagę wakacje w Polsce. Oszczędność czasu i pieniędzy to część atutów takiego wypoczynku, ale liczne atrakcje, uroki natury, krajobrazy będą w stanie Wam to w pełni zrekompensować. Kilka dni odpoczynku może przeobrazić się w niezapomniany czas i to w niedalekiej odległości od domu.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne