Strona głównaUncategorizedNiesztampowy WF - jak urozmaicić zajęcia w szkole podstawowej?

Niesztampowy WF – jak urozmaicić zajęcia w szkole podstawowej?

WF w szkole podstawowej odgrywa rolę równie ważną, jak pozostałe przedmioty. Dzieci w tym wieku intensywnie rosną, a ruch i aktywność fizyczna są niezbędne dla ich prawidłowego rozwoju. Ale, czy WF może odbywać się wyłącznie na szkolnym bisku lub sali gimnastycznej? Zdecydowanie nie! WF w paru rozrywki to równie dobry pomysł!

Park trampolin alternatywą dla sali gimnastycznej

Nie można podważyć faktu, że aktywność fizyczna na świeżym powietrzu jest najlepszą formą tak dla dorosłych, jak i dla dzieci. Nie zawsze jednak dopisuje pogoda, która umożliwia przeprowadzenie zajęć z WFu na szkolnym biosu lub w innym miejscu „pod chmurką”. Jednocześnie, kilka klas skupionych na jednej sali gimnastycznej i sam fakt spędzania kolejnych zajęć w podobny sposób może znudzić zarówno uczniów jak i samego nauczyciela.

Istnieją jednak kreatywne sposoby urozmaicenia lekcji WF w szkole podstawowej i jednym z nich jest lekcja WF w parku rozrywki.

Dokładnie tak – to nie żart. Istnieją miejsca, które swoimi atrakcjami dostosowane są do zróżnicowanych wiekowo gości. Zwłaszcza jeśli szkoła mieści się w Lublinie lub jego okolicach. Od najmłodszych bywalców po dorosłych poszukiwaczy wrażeń. To nie tylko urozmaicenie codziennej pracy nauczyciela WF, ale też niesamowite atrakcje dla dzieci! Lublin dysponuje największym w Europie parkiem rozrywki opartym o dmuchańce.

Dotychczas prym w skakanych parkach rozrywki wiodły parki trampolin. Tymczasem park rozrywki Bounce w Lublinie przełamał trend, tworząc olbrzymi park dmuchańców. To, co możemy tam znaleźć, to znacznie więcej niż dmuchane zamki, zjeżdżalnie i baseny z kulkami.

W Bounce możliwe jest zorganizowanie pełnowartościowych lekcji WF dla szkoły podstawowej, dzięki dostępności różnorodnych sekcji i torów do skakania. Nauczyciel ma możliwość zorganizowania zawodów i turniejów. Nie tylko sprawdzi umiejętność pracy zespołowej, ale także indywidualne możliwości uczniów. Wcześniejsza rezerwacja pozwala na udostępnienie przestrzeni wyłącznie dla klasy na cały czas trwania lekcji.

Zalety uprawiania sportów jumpingowych

Jumping fitness znany jest od 1938 roku. Pierwsza trampolina została skonstruowana w USA. Ćwiczenia polegają przede wszystkim na kołysaniu na trampolinie lub skakaniu. W miarę rozwoju umiejętności i nabierania wprawy, dodaje się do skakania kolejne elementy. Jest to trening z serii kardio. Możliwości jakie daje są niezwykle szerokie, dzięki czemu działa na trening niemal wszystkich partii ciała. Dzięki swojej formie – skakanie na odbijającej powierzchni dmuchańca lub trampoliny – nie obciąża stawów.

Głównymi zaletami tej formy aktywności są:

  • Wspomaganie krążenia limfatycznego
  • Dotlenianie tkanek i zwiększanie pojemności płuc
  • Poprawa pracy układu krążenia
  • Stymulacja produkcji czerwonych krwinek
  • Przyspieszenie przemiany materii
  • Poprawa sprawności fizycznej i równowagi
  • Zwiększenie wytrzymałości układu kostno-stawowego
  • Modelowanie sylwetki i spalanie kalorii

Poza korzyściami zdrowotnymi, skakanie na dmuchańchach to świetna zabawa, po której każdemu udzieli się dobry nastrój ?

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne