Strona głównaUncategorizedZ jakiego materiału powinien być wykonany nowoczesny maszt do flagi?

Z jakiego materiału powinien być wykonany nowoczesny maszt do flagi?

Maszty są coraz częściej spotykanym elementem w przestrzeni miejskiej. Znajdują się przed miejscami publicznymi (np. szkoły, urzędy), przed hotelami, przed biurowcami a czasami możemy je widywać nawet w prywatnych ogrodach. Każdy kto planuje zamontować maszt musi zastanowić się nad tytułowym pytaniem – Z jakiego materiału powinien być wykonany nowoczesny maszt do flagi?

Maszty aluminiowe – znane i cenione rozwiązanie

Jeśli szukamy masztu wysokiej jakości to do wyboru mamy przede wszystkim maszty aluminiowe oraz wykonane z włókna szklanego. Maszty aluminiowe mają srebrny kolor (typowy dla aluminium). Dodatkowo maszty aluminiowe są anodowane, co wpływa na to, że mają lekko błyszczącą połówkę. W efekcie wyglądają bardzo estetycznie. Poza kwestiami estetycznymi, należy zauważyć, że popularność aluminiowych masztów wynika z ich wysokich właściwości wytrzymałościowych. Produkt tego typu może bez problemu działać przez wiele lat. Maszt aluminiowy jest odporny na korozje, dobrze utrzymuje flagę w pionie nawet podczas silnych wiatrów, jest również odporny na promieniowanie UV. Maszty tego typu mogą być montowane na wsporniku zawiasowym, dzięki czemu maszt łatwo można położyć, na przykład w celu zmiany flagi lub umycia. Alternatywą dla wspornika zawiasowego jest montaż masztu na tulei osadniczej.

Maszty z włókna szklanego – najwyższa jakość dla wymagających

Maszty flagowe z włókna szklanego są rozwiązaniem dla tych, którzy poszukują rozwiązania najwyższej jakości. Maszt tego typu ma niewielką wagę, jest odporny na czynniki atmosferyczne, jest odporny na rdzę, estetycznie wygląda i charakteryzuje się niezłą sprężystością w związku z czym silny wiatr nie stanowi problemu dla rozwieszenia flagi. Podobnie jak w przypadku masztów aluminiowych, w przypadku masztów z włókna szklanego wykorzystywane są podobne mechanizmy przymocowania masztu do podłoża.

Podsumowując, rekomendujemy rezygnację z drewnianych masztów na rzecz nowoczesnych produktów z włókna szklanego lub aluminium. Zarówno jeden jak i drugi materiał charakteryzuje się właściwościami, które gwarantują bezproblemowe działanie przez długie lata.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne