Strona głównaTurysytkaWycieczki do Lwowa - są warte uwagi

Wycieczki do Lwowa – są warte uwagi

Granicząca na zachodzie między innymi z Polską Ukraina od lat przyciąga wielu turystów z naszego kraju. Miastem, którego Polacy odwiedzają szczególnie licznie jest Lwów.

To warto zobaczyć na Ukrainie?

Lwów jest dawnym ośrodkiem administracyjnym Galicji. O dawnej świetności miasta świadczy wiele zabytkowych budowli, zarówno świeckich jak i sakralnych. Na liście światowego dziedzictwa kultury znalazło się historyczne centrum miasta. Warto zobaczyć tam między innymi rynek, na którym został wzniesiony ratusz w stylu późnego klasycyzmu. Na uwagę zasługują także cztery zbudowane w 1793 roku fontanny. Rynek otoczony jest domami bogatych mieszczan. Wszystkie pochodzą z bardzo różnych epok w dziejach miasta. Zwiedzając Lwów koniecznie warto zobaczyć zbudowaną w XIV wieku ormiańską katedrę. W wieku XVII świątynia otrzymała barokowe wyposażenie. Koniecznie trzeba też zobaczyć łacińską katedrę z XV wieku. Zwiedzając sakralne zabytki Lwowa nie można pominąć kościoła pod wezwaniem świętego Andrzeja i klasztoru bernardynów. Klasztor i kościół zbudowane zostały poza zasięgiem murów obronnych miasta, dlatego też ufortyfikowano je nadając całemu kompleksowi charakter obronnej warowni. Klasztor i kościół zbudowano w stylu barokowym. Obowiązkowym punktem programu każdej polskiej wycieczki, każdego polskiego turysty jest wizyta na Cmentarzu Łyczakowskim – miejscu wiecznego spoczynku wielu naszych wybitnych rodaków.

Jak dojechać do Lwowa?

Położony w niedalekiej odległości od polskiej granicy Lwów jest miastem odwiedzanym wyjątkowo chętnie. Do tego miasta z wielu polskich miast regularnie kursują autobusy. Do tego miasta można dojechać także własnym samochodem czy pociągiem. Duże zainteresowane tym miastem sprawiło, że wycieczki do Lwowa organizuje wiele biur podróży np. kresy.com. To świetne rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu na samodzielne przygotowanie wizyty we Lwowie. Biura podróży, które mają w swoich ofertach wycieczki do Lwowa organizują je w bardzo różnych terminach. Każdy znajdzie więc taki, który najlepiej mu odpowiada.

Lwów jest miastem bardzo bliski sercu wielu Polaków. Wycieczki do tego miasta sprzedają się jak świeże bułeczki.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne