Strona głównaFotografiaKasa fiskalna dla firmy fotograficznej

Kasa fiskalna dla firmy fotograficznej

Wielu przedsiębiorców pamięta doskonale, że kasy starego typu z papierową czy elektroniczną kopią paragonu, trzeba było zgłosić do odpowiedniego Urzędu Skarbowego. W przypadku kas fiskalnych takiej potrzeby już nie ma. Fiskalizacja tego rodzaju urządzenia jest w praktyce bardzo prosta. Za pomocą kasy serwisant wykonuje zgłoszenie podatnika do US. Przekazuje przy tym jego dane, natomiast z Repozytorium przesyła się numer ewidencyjny takiej kasy. Jest on zapisywany w pamięci urządzenia razem z NIP-em podatnika. Dopiero wówczas uruchomione zostają: pamięć fiskalna i tryb fiskalny.

Fiskalizacja ma miejsce automatycznie w chwili podłączenia kasy do Centralnego Rejestru Kas. Oczywiście, aby kasa mogła się komunikować ze wspomnianym CRK, musi mieć stałe połączenie z siecią. W przedsiębiorstwie musi być więc zapewniona obsługa informatyczna firm na wysokim poziomie. Przeważnie dane przesyłane są co dwie godziny, ale w każdej chwili może się zmienić harmonogram ich przesyłania bez informowania o tym użytkownika.

O czym trzeba pamiętać, posiadając kasy fiskalne we Wrocławiu?

W przypadku kas z elektroniczną czy papierową kopią paragonów trzeba przede wszystkim archiwizować dane. Właściciel takiej kasy ma obowiązek przechowywać kopię wszystkich paragonów przez okres 5 lat od chwili końca roku obrotowego, w którym zostały one wydrukowane. Paragony w takiej sytuacji mają formę papierową lub elektroniczną – są zapisane na karcie pamięci SD lub microSD. Posiadacze kas fiskalnych online we Wrocławiu tego problemu nie mają. Dane są bowiem w ich przypadku przesyłane na bieżąco do wspomnianego już Repozytorium.

Oczywiście każdy dzień pracy z kasą fiskalną we Wrocławiu, także z kasą online, powinien być zakończony wydrukiem raportu dobowego. Powinien być on wystawiony przed rozpoczęciem pracy dnia kolejnego. Nie trzeba go drukować tylko wówczas, gdy danego dnia nie zarejestrowano żadnej sprzedaży. Taki raport zawiera informacje na temat łącznej kwoty sprzedaży brutto z podziałem na poszczególne stawki podatku VAT. Raport miesięczny, jak sama nazwa wskazuje, wystawiany jest po zakończeniu danego miesiąca. Musi się to odbyć do 25. dnia kolejnego miesiąca.

O czym jeszcze muszą pamiętać użytkownicy i właściciele kas fiskalnych online?

Oczywiście, aby kasa fiskalna Wrocław https://netvet.pl/kasy-fiskalne-4 służyła przez wiele lat, trzeba regularnie poddawać ją przeglądom technicznym. W praktyce każda kasa musi być minimum raz na dwa lata poddawana przeglądowi wykonywanemu przez uprawnionego do tego serwisanta.

Kluczowe znaczenie ma także książka serwisowa, która jest dla kasy fiskalnej online bardzo ważnym dokumentem. Zawiera podstawowe informacje na jej temat – numer fabryczny, model, nazwę, numer unikatowy, numer ewidencyjny, nazwę importera i nazwę producenta. Powinna ona również zawierać informacje na temat samego przedsiębiorcy, a więc właściciela kasy czy serwisu, który zajmuje się przeglądami technicznymi. W książce muszą znaleźć się wszystkie informacje odnośnie listy operacji wykonanych na kasie fiskalnej. Dlatego też nie można jej w żadnym wypadku zgubić. Wielokrotnie przychodzi ona z pomocą serwisantom, poza tym jej okazania może zażądać urzędnik skarbowy.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne