Strona głównaUncategorizedRodzaje druków  na tkaninach

Rodzaje druków  na tkaninach

Druk na tkaninach stał się w ostatnich latach dość popularny. Wiele osób lubi dodać do swojej odzieży koszulkę z jakimś szczególnym napisem lub po prostu niekonwencjonalny nadruk może być dobrym prezentem urodzinowym. Zastosowań tego druku jest dość sporo. Jednak niewiele osób wie, jakie są rodzaje druku na tkaninach i w tym tekście poniżej zostaną one opisane.

Rodzaje druków 

1. Sitodruk

Jest to najstarszy rodzaj drukowania na tkaninach, który do dziś jest ceniony przez wiele osób. Do zalet na pewno zaliczają się trwałość takiego druku, a także dobrze odwzorowane kolory i wzory. Produkty wykonane tym rodzajem są bardzo wysokiej jakości, jednak dla osób, które chcą zamówić tylko pojedyncze sztuki produktu, będzie to bardzo drogi interes.

2. Haft komputerowy

Ten druk nie miałby miejsca, gdyby nie specjalna maszyna, która zostaje zaprogramowana w odpowiedni sposób. Jakość wykonania jest również bardzo wysoka, a także wygląd jest bardzo estetyczny. Jednak często nadruk może wydawać się szorstki, a także pisanie specjalnego kodu dla maszyny jest bardzo nieopłacalne w przypadku pojedynczych sztuk odzieży.

3. Termonadruk

Rodzaj ten jest bardzo podobny do domowych sposobów wgrzewania czegoś w tkaninę. Specjalne maszyny zgrzewają dany napis lub obrazek, który zrobiony jest z folii termotransferowej. Do zalet można zaliczyć przede wszystkim wysoką trwałość i szybkość wykonania. Po wgrzaniu napisu lub obrazka materiał w tym punkcie nie oddycha, przez co jest to mało wygodna rzecz, a także nie można prasować wgrzanego miejsca żelazkiem.

4. Nadruk cyfrowy sublimacyjny

Polega on na wykorzystaniu farb sublimacyjnych, którymi drukuje się wzór na papierze. Następnie termoprasa przedrukowuje wzór na tkaninę. Taki nadruk jest praktycznie niewyczuwalny w dotyku, a także tkanina cały czas oddycha, przez co przyjemnie się ją nosi. Niestety, ale druk jest możliwy tylko na jasnych i syntetycznych tkaninach lub tkaninach wielowarstwowych przy zastrzeżeniu, że bawełna będzie znajdowała się od wewnątrz, a poliester od zewnątrz.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne