Strona głównaUncategorizedPrzeciwsłownczne okulary polaryzacyjne - najlepsze rozwiązanie przeciw olśnieniom.

Przeciwsłownczne okulary polaryzacyjne – najlepsze rozwiązanie przeciw olśnieniom.

Nie tylko kierowcy i narciarze wiedzą jak nieprzyjemnym i niebezpiecznym zjawiskiem jest olśnienie. Światło słoneczne odbite od poziomych powierzchni, takich jak woda, asfalt, beton lub maska samochodu jest nie tylko nieprzyjemne, ale może też stwarzać poważne zagrożenie. Człowiek oślepiony może nie zauważyć na czas przeszkody, a wtedy o tragedię nie trudno. Zwykłe okulary przeciwsłoneczne zmniejszają ilość światła przepływającego przez szkła, ale nie eliminują ostrego odblasku, jak to czynią nowoczesne szkła polaryzacyjne.

Zasada działania

Naturalnie światło słoneczne może być pochłaniane lub odbijane we wszystkie strony. Odbite zaś od powierzchni ma najczęściej kierunek poziomy, lub do niego zbliżony. Okulary z polaryzacją zawierają laminowany filtr, który pozwala na przejście wyłącznie światła zorientowanego pionowo, dzięki czemu efekt olśnienia jest niemal całkowicie wyeliminowany. To proste rozwiązanie obniża dyskomfort i zwiększa bezpieczeństwo.

Zalety

Okulary przeciwsłoneczne tego typu mają wiele zalet, z których najważniejsze to:

– Poprawiają komfort widzenia.
– Poprawiają kontrast i przejrzystość obrazu.
– Zmniejszają zmęczenie oczu.
– Pozwalają na lepszą percepcję kolorów.
– Zmniejszają odbicia i eliminują odblaski.

Wady

Należy też uczciwie wspomnieć o kilku drobnych niedogodnościach, związanych z użyciem tego wspaniałego rozwiązania. Po pierwsze, z przyczyn neurologicznych, lub psychologicznych niewielka grupa ludzi odczuwa pewien dyskomfort podczas ich używania. W razie braku pewności warto skonsultować się z lekarzem. Po drugie w pewnych sytuacjach mogą mieć wpływ na obrazy odczytywane z ekranów ciekłokrystalicznych, gdyż one też zawierają filtr polaryzacyjny i efekt może się nałożyć. No i cena najczęściej jest nieco wyższa niż zwykłych okularów przyciemniających.

Dostępność i wybór

Nowoczesne okulary przeciwsłoneczne są obecnie szeroko dostępne w wielu wzorach i barwach. Najczęściej jednak spotyka się szkła brązowe lub szare, choć wielu producentów oferuje także i inne kolory, jak na przykład zielony. Najnowsze wzory można znaleźć chociażby na stronie: https://www.marsandia.pl

Oczywiście bardzo ważne jest aby wybrać okulary dobrej jakości i koniecznie z filtrem UV. Mogą one bowiem powodować lekkie rozszerzenie żrenic i gdyby takowego nie posiadały, pozwalałyby większej ilości szkodliwego promieniowania dotrzeć do naszej siatkówki.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne