Strona głównaFotografiaKreatywny film ze ślubu i wesela - na co zwrócić uwagę?

Kreatywny film ze ślubu i wesela – na co zwrócić uwagę?

Przygotowując się do wyboru studia video, które zajmie się obsługą filmowania uroczystości ślubu i wesela, warto zwrócić uwagę nie tylko na pakiet usług standardowych, ale i dodatkowe atrakcje przez nie oferowane. Nowoczesne studia filmowe mają tu do dyspozycji wysokiej klasy sprzęt oraz ciekawe doświadczenia, dzięki który film z takiego wydarzenia może być absolutnie unikatowy. Od czego zacząć?

Sprawdzenie oferty studia filmowego i zadawanie trudnych pytań

Jako osoba płacącą za najwyższą jakość usług masz prawo do zadawania kamerzystom trudnych pytań. I nie chodzi wcale o negocjację cen, ale przede wszystkim o uzyskanie jak najszerszej wiedzy, co do tego, co mogą Ci oni zaoferować i w czym ich propozycja videofilmowania będzie lepsza od konkurencji.

Wśród pytań powinny się znaleźć takie, które umożliwią Ci jasne zrozumienie wszystkich możliwości, jakie oferuje wybrane studio filmowe. Czy będzie to wyłącznie tradycyjne video, czy może wzbogacone o ciekawe animacje? Czy jest możliwość rozpoczęcia filmu od scen kręconych z drona? Czy sesja w plenerze będzie uwzględniać filmowe wstawki w 3D? Czy jest szansa na efekty trójwymiarowe zarówno w kościele, jak i na sali weselnej? Takich elementów może być mnóstwo i nie każdy kamerzysta będzie je w stanie zaoferować. Przeglądając oferty firm zajmujących się videofilmowaniem warto sprawdzić ich stronę internetową, jak np. http://studio-blysk.com/video i przejrzeć dokładnie oferowane możliwości. Dodatkowo, jeśli w internetowej prezentacji studia “czuć pasję” i nie jest ona tylko zbiorem suchych informacji, to znak, że masz do czynienia z kimś, kto kocha swoją pracę. A taka pasja przeradza się często w rewelacyjne pomysły!

Dobrze sprawdza się również postawienie na studio filmowe mieszczące się w regionie, w którym urządzane jest wesele. Minimalizuje to ryzyko spóźnienia się ekipy filmowej na ślub z powodu np. konieczności przejechania 500 km z jej siedziby do ustalonego miejsca. I tak np. robiąc wesele w Kielcach, dużo bardziej opłaci się renomowany fotograf/ kamerzysta z okolicy – usługa będzie tańsza i gotowa do odbioru szybciej.

Kreatywne filmowanie – ile to kosztuje?

Wstępny wybór studia filmowego to połowa drogi. Drugą częścią będzie uzgodnienie ceny za wybrany zakres filmowania podczas uroczystości ślubu i wesela. Ten moment jest bardzo ważny, bo może zadecydować o zmianie kamerzysty lub okrojeniu usługi. Wycenę videofilmowania można ustalić telefonicznie, osobiście lub z pomocą zgłoszenia na stronie internetowej, o ile studio to umożliwia. Na przykładzie firmy http://studio-blysk.com można wysłać zapytanie wstępne o wycenę bez wychodzenia z domu.

Stawki za kreatywne filmowanie z dodatkowymi atrakcjami są w Polsce bardzo różne i mogą się wahać od kilkuset złotych za godzinę pracy fotografa do nawet kilku tysięcy za całą imprezę. Oczywiście cennik zależy od pakietu usług i będzie niższy, jeśli np. zrezygnuje się z drona na rzecz klasycznego filmu z jego nowoczesną obróbką, ale bez konieczności angażowania studia w wynajęcie drona czy znalezienie osoby mającej uprawnienia do jego obsługi przy imprezach weselnych.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne