Strona głównaFotografiaJak wybrać fotografa na wesele?

Jak wybrać fotografa na wesele?

Wesele jest bez wątpienia wyjątkowym dniem, który zostaje w pamięci Młodej Pary już na zawsze. Chwile jednak bywają ulotne, dlatego też umiejętne zatrzymanie tych chwil na fotografiach jest tak bardzo ważne. Przyszli małżonkowie z reguły zdają sobie z tego sprawę, dlatego poszukiwania fotografa zaczynają jeszcze na wiele miesięcy przed dniem ślubu. W związku z tym w niniejszym artykule krótko, lecz treściwie podpowiadamy na jakie elementy warto zwrócić uwagę wybierając fotografa na ślub.

Sprawdzenie portfolio

To co rzuca się w oczy jako pierwsze to strona internetowa oraz portfolio. Jeśli dany fotograf dysponuje zestawem zdjęć, których estetyka Wam odpowiada to warto rozpocząć z nim rozmowy. Jeśli jednak portfolio wzbudza wątpliwości co do jakości wykonanej pracy raczej powinno być to ostrzeżeniem przed rozpoczęciem ewentualnej współpracy.

Rozmowa z fotografem

Jeśli portfolio wydaje się wystarczająco atrakcyjne to w następnym kroku dobrze umówić się na niezobowiązującą rozmowę z fotografem. Podczas rozmowy należy omówić warunki ewentualnej współpracy. Między innymi to jaki ma być zakres i koszt usługi. Poza czysto formalnymi kwestiami spotkanie ma także duże znaczenie w tym aspekcie, że podczas takiej mniej lub bardziej formalnej rozmowy jesteśmy w stanie sprawdzić, czy fotograf jest osobą, z którą dobrze będzie się współpracowało podczas sesji fotograficznej. Z reguły wystarczy kilkunastominutowa rozmowa by poczuć czy osoba, z którą zamierzamy podjąć współpracę wzbudza zaufanie oraz czy wyróżnia się wyższymi kompetencjami na tle konkurencji.

Porównanie ofert

Często po spotkaniu z jednym fotografem chcemy niemal na kolanie spisać umowę i przejść do kolejnych zadań związanych z organizacją wesela. Oczywiście nie ma w tym nic złego. Jednak zdrowy rozsądek podpowiada, że lepiej porównać co najmniej 3-4 oferty, aby mieć rozeznanie i podjąć najlepszy możliwy wybór. Znalezienie kilku fotografów i omówienie się z nimi na wstępną rozmowę jest zadaniem, na które nie trzeba poświęcić zbyt wiele czasu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło typu fotograf ślubny Kraków by dosłownie w kilka chwil pozyskać kontakty do topowych fotografów z wybranego miasta. Porównanie ofert to nie tylko lepsza pozycja negocjacyjna, ale przede wszystkim możliwość wyboru specjalisty o najwyższych kompetencjach.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne