Strona głównaTurysytkaOdzież, o jaką musimy zadbać wybierając się w góry

Odzież, o jaką musimy zadbać wybierając się w góry

Decyzja o tym, aby wybrać się na samodzielną wyprawę w góry to nie taka prosta sprawa. Wiąże się z koniecznością wielomiesięcznych przygotowań pod względem fizycznym, ale też dobrania odpowiedniego sprzętu. Odnajdując go na stronie e-pamir.pl pozostaje nam jeszcze jedna bardzo ważna kwestia – wybranie odpowiedniej odzieży. Tutaj nie możemy oszczędzać i musimy postawić na coś, czemu po prostu zaufamy i co powstało z myślą o radzeniu sobie w ciężkich gatunkach.

Co musimy kupić?

Choć samych elementów, jeżeli chodzi o odzież jest całe mnóstwo, istnieją takie, które wprost musimy posiadać, żeby nasza wyprawa się udała. Są to między innymi:

  • właściwa kurtka – koniecznie wielowarstwowa i odpowiednio ciepła;
  • spodnie z membraną – zadbajmy o takie, w których będziemy się czuć swobodnie;
  • sweter puchowy – na wieczory i czas postoju;
  • bluza termiczna – absolutna podstawa – pozwoli nam utrzymać odpowiednią temperaturę naszego ciała, bez ograniczania zakresu jego ruchów i obciążania go;
  • bielizna – bardzo ważne jest zadbanie o odpowiednią bieliznę, najlepiej w dużej ilości (zwłaszcza, jeżeli nie planujemy prania); powinna ona być termiczna, a najlepiej również wykonana z ciepłego materiału;
  • rękawiczki – z uwagi na fakt, że nasze ręce będą w ruchu cały czas, muszą mieć ogromną swobodę; jednocześnie trzeba ten fakt połączyć z koniecznością ogrzewania ich – weźmy dwie pary, jedne operacyjne, a drugi techniczne; niech obie posiadają pięć palców – zwiększy to paletę ruchów, jaką będziemy dysponowali.

Podsumowanie

Przy wybieraniu się na wycieczkę w góry kluczowe są takie rzeczy, jak kupienie odpowiednich narzędzi, odzieży, obuwia i innych elementów, które sprawią, że nasza wyprawa będzie nie tylko przepełniona adrenaliną i pozytywną formą wysiłku fizycznego, ale też po prostu bezpieczna. Stawiajmy więc na produkty zaufanych marek, robiąc zakupy w sklepach specjalistycznych pokroju e-pamir.pl. Na pewno nam się to opłaci i sprawi, że będziemy mieli o czym opowiadać – już po bezpiecznie odbytej podróży naszego życia.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne