Właściciele czworonogów bardzo często dokładają wszelkich starań, aby ich pupilom żyło się jak najlepiej. W tym celu dokonują zakupu różnego typu akcesoriów dla zwierząt. Jest to dobry pomysł, o ile zakup będzie dobrze przemyślany. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę, kupując rzeczy dla psa.

Ubranka dla zwierzaka

W ostatnim czasie coraz większą popularnością zaczęły cieszyć się ubranka dla psa. Wielu właścicieli decyduje się na ich zakup. Przed jego dokonaniem czworonoga należy jednak dokładnie zmierzyć. Ubranko w źle dobranym rozmiarze może krępować ruchy oraz prowadzić do obtarć na skórze.

Przed skomponowanie, kreacji dla pieska należy zatem zmierzyć obwód jego klatki piersiowej, obwód szyi, grzbiet, a także obwód łap. Warto mieć na uwadze, że ubranka dla psa to nie tylko ozdoba. Nie wszystkie czworonogi mają sierść będącą w stanie zabezpieczyć je przed zimnem, dlatego potrzebują dodatkowej ochrony.

Akcesoria do zabawy

Każdy czworonóg ma swoje ulubione zabawki dla psa. Ich wybór jest naprawdę szeroki. W ich przypadku ważny jest nie tylko ciekawy kształt i dźwięk, jaki wydaje zabawka, lecz również tworzywo, z jakiego została wykonana. Nie powinno być ono zbyt twarde, a jednocześnie musi być odpowiednio wytrzymałe.

Pamiętajmy też, że innego typu zabawki wybiera się dla szczeniaka, a inne dla dorosłego psa. W drugim przypadku warto wybierać te zabawki dla psa, które nie wymagają nadmiernej aktywności. Oczywiście każdy zwierzak ma swoje upodobania i temperament, co także trzeba uwzględnić, wybierając dla niego akcesoria do zabawy.

W co jeszcze powinni zaopatrzyć się właściciele psów?

Kompletując wyprawkę dla czworonoga, nie można zapomnieć o jego właściwej pielęgnacji. Należy zaopatrzyć się szampon odpowiednio dobrany do rodzaju sierści, a także specjalną szczotkę do jej czesania.

Ważny jest też dobór smyczy i obroży, które mają zapewniać wygodę podczas spacerów, a przede wszystkim nie krępować ruchów czworonoga. Nie można też zapomnieć o prawidłowej higienie zębów. Tu świetnie sprawdzą się różnego typu gryzaki i przysmaki dentystyczne dla psów.

W razie jakichkolwiek wątpliwości, przed zrobieniem zakupów dla pupila, warto doradzić się weterynarza lub sprzedawcy w sklepie zoologicznym. Niewłaściwy dobór akcesoriów może bowiem negatywnie wpłynąć na zdrowie czworonoga.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.