Strona głównaUncategorizedCzym się kierować wybierając zaproszenia ślubne?

Czym się kierować wybierając zaproszenia ślubne?

Jedną z istotniejszych kwestii podczas planowania i organizowania wesela jest wybór odpowiednich zaproszeń na ślub. Niejednokrotnie wydaje się, że wybór zaproszeń nie wymaga większego zaangażowania, jednak nie jest to prawdą. Przed ich zakupem należy zastanowić się nad tym, czego oczekujemy od wymarzonyc zaproszeń ślubnych, co powinny zawierać oraz jak wyglądać?

Jak wybrać idealne zaproszenia ślubne?

Proces wybierania zaproszeń na ślub przyszła młoda para powinna rozpocząć na kilka miesięcy (najlepiej 4-5) przed planowaną datą ślubu. Sam wybór idealnych zaproszeń jest czasochłonny, a pamiętać należy jeszcze, że zaproszenia należy wydrukować oraz rozesłać lub dostarczyć osobiście. Dobrym nawykiem jest także wydrukowanie większej ilości zaproszeń, które będą stanowiły tzw. opcję awaryjną. Sprawdzi się ona podczas popełnienia błędu przy wypisywaniu zaproszenia lub w sytuacji, gdy któryś z zaproszonych gości zrezygnuje i pojawi się możliwość zaproszenia kogoś innego.

Co powinno zawierać zaproszenie ślubne?

Zaproszenia ślubne powinny zawierać wszystkie niezbędne informacje dotyczące osób zapraszających, zapraszanych oraz miejsca i godziny ślubu i wesela. Kluczowym jest umieszczenie w ich treści danych kontaktowych potrzebnych do potwierdzenia obecności. Coraz częściej przyszła para młoda umieszcza w treści zaproszeń informacje o tym, co chciałaby otrzymać zamiast tradycyjnie wręczanych kwiatów. W niektórych przypadkach dodaje się także informację, w jakim stylu będzie obywała się uroczystość.

Zaproszenia ślubne – w jakim stylu?

Zaproszenia ślubne występują w wielu wariantach stylistycznych. Wybierając zaproszenia, warto dopasować je do charakteru i stylu uroczystości czy jej motywu przewodniego. Do najbardziej popularnych obecnie trendów w zaproszeniach na ślub zaliczyć należy:

– zaproszenia ślubne klasyczne, utrzymane w monochromatycznej stylistyce, ozdobione kryształami, perłami czy atłasowymi taśmami,

– rustykalne zaproszenia ślubne, które nawiązują estetyką do przyrody,

– zaproszenia na ślub w stylu etno z motywami etnicznymi, ludowymi lub folkowymi,

– zaproszenia ślubne z koronką lub z motywem serca.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne