Strona głównaFotografiaFotografia Tychy – idealny fotograf i miejsce na sesję ślubną?

Fotografia Tychy – idealny fotograf i miejsce na sesję ślubną?

Wydawać by się mogło, że to klienci wybierają lokalizację swoich portretów i sesji ślubnych, ale prawda jest taka, że najczęściej wybór odpowiedniej lokalizacji zależy wyłącznie od fotografa. W tym artykule znajdziesz prostą formułę, która pomoże Ci ustalić idealne miejsce na sesję ślubną, którą uwieczni piękne zdjęcie z podpisem „ślubna fotografia Tychy”.

Kiedy rozmawiasz z klientem o zorganizowaniu pięknej sesji plenerowej, zmień używany język. Zamiast „czy pomyślałeś o tym, gdzie ma się odbyć sesja” zapytaj „jaki wygląd i styl chciałbyś mieć na swoich zdjęciach?”

Ta prosta zmiana języka pomoże klientom wizualizować ich ostateczne obrazy. To tylko kilka słów, które mogą pomóc twojemu klientowi wybrać wygląd i styl, jaki chce uzyskać na swoich pamiątkach ślubnych. W ten sposób pomoże Ci wybrać najlepszą lokalizację na udaną sesję.

Eteryczny: może to być otwarte pole, park przyrody lub jasne miejsce z niewielką, lub zerową ruchliwością w tle, takim jak budynki, drzewa, ruiny.

Przyroda naturalna: Tutaj możesz zaoferować park z dużą ilością zielonej trawy i wysokimi drzewami. Nadają one bardziej naturalnego charakteru zdjęciom. Możesz również zaoferować pole dzikich kwiatów.

Miasto: taką sesję zorganizujesz w ruchliwej okolicy lub w centrum Tychów z dużą ilością wysokich budynków, odblaskowymi oknami i metalowymi akcentami. Uzyskasz duży kontrast dostojnych i spokojnych postaci ze zgiełkiem ruchliwego miasta. Warto wybrać jakiś dzień, kiedy w mieście odbywa się jakaś impreza.

Vintage: może to oznaczać stare budynki architektoniczne z drewnianymi drzwiami i dużymi łukami lub może oznaczać lokalizację, w której jest wiele akcentów vintage, takich jak sąsiedztwo odrestaurowanych lub historycznych domów.

Ciepły – domowy: te słowa są dość obszerne, ale mogą oznaczać, że sesja może się odbyć w przyjemnym, ciepłym miejscu, takim jak pole lub podczas zachodu słońca na plaży. Może też oznaczać, że chcą czuć się komfortowo i zrelaksowani, co może oznaczać miejsce, w którym często przebywają, a nawet własny dom.

Plaża: Taka sceneria jest dość łatwa, możesz zaoferować plażę lub okolice jeziora Paprocany, jeśli jesteś blisko niej jako lokalizację. Pora dnia zapewni Ci wygląd i styl. Poranek nada Ci bardziej niebiesko-różowy odcień, podczas gdy podczas zachodu słońca dostaniesz piękne złote godziny. Koniecznie wyjaśnij klientowi obie opcje, aby wybrać odpowiedni moment na wizualizację wyglądu i stylu.

Inna lokalizacja znacząca dla klienta: Tak, to również jest opcja! Zwłaszcza w przypadku sesji narzeczeńskich, ponieważ sesja zdjęciowa może być naprawdę znacząca w miejscu, w którym para się poznała, gdzie się zaręczyła lub po prostu spędzają ze sobą dużo czasu. Jest to również ważne dla klientów obchodzących rocznice lub naprawdę ważny kamień milowy, taki jak ukończenie szkoły średniej lub college’u.

Czy Fotografia Tychy zrealizuje sesję według gustu klienta?

Innym sposobem na ustalenie miejsca na sesję ślubną jest sprawdzenie, jaki wystrój domu, motyw lub schemat kolorów już mają. W ten sposób, gdy przyjdzie czas na powieszenie w ich domu pięknych zdjęć, możesz mieć pewność, zdjęcia wykonane przez „Fotografia Tychy” nie będą kolidować z resztą domu.

Twoi klienci docenią poświęcony czas, aby dowiedzieć się, co najlepiej będzie wyglądało w ich domu, jeszcze zanim zostanie zrobione choć jedno zdjęcie. To sprawia, że ​​wyglądasz jeszcze bardziej profesjonalnie, ponieważ wybierasz idealną lokalizację, aby gdy będą gotowe do oprawienia, mieli pewność, że wykonane przez Ciebie zdjęcia będą idealnie pasować do ich wystroju domu.

Może to również pomóc w sprzedaży produktów, takich jak albumy, ponieważ będziesz znać odpowiednią okładkę albumu i kolor do wyboru dla każdego z klientów. Dzięki temu zobaczą, że bardziej zależy Ci na tym, jak ich zdjęcia będą pasować do ich domu, zamiast po prostu wybrać dogodną lokalizację dla wszystkich sesji zdjęciowych.

Na przykład wybór czarnej skórzanej okładki albumu może wyglądać świetnie we współczesnym nowoczesnym domu, podczas gdy album z okładką z tkaniny będzie wyglądał lepiej w bardziej wiejskim domu. Innym przykładem jest to, że jeśli dom ma brąz, beż i czerwień w wystroju, to idealnym miejscem byłoby pole kwiatów, na którym państwo młodzi będą się świetnie prezentować.

Czy Fotografia Tychy ustala też czas realizacji sesji?

Czas może mieć ogromny wpływ na wybór odpowiedniej lokalizacji. Podczas planowania sesji fotograficznej niektóre pary (szczególnie te, które realizują sesję w dniu ślubu) muszą pamiętać o różnych kwestiach ceremonialnych, związanych ze ślubem. Dlatego Fotografia Tychy (https://www.marcinorzolek.pl/fotografia-slubna-tychydoradza, aby zawsze realizować sesję w terminie zupełnie niezwiązanym z samym ślubem. Warto raczej sprawdzić dostępność parku, który jest bogaty w drzewa i zieleń i może pomóc osłonić Cię przed popołudniowym światłem lub chronić przed ostrym słońcem.

Możesz też zaplanować z rodziną złote godziny na pobliskiej plaży lub jeziorze, aby można było w obiektywie uchwycić romantyczny zachód (lub wschód!) słońca.

Czasami czas jest podyktowany samą lokalizacją. Na przykład fotografowanie w środowisku miejskim, w którym wysokie budynki mogą zacieniać słońce podczas zachodu słońca, oznacza, że ​​konieczne może być fotografowanie wcześniej, aby mieć wystarczającą ilość światła.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne