Strona głównaFotografiaZdjęcia produktowe

Zdjęcia produktowe

Czym są zdjęcia produktowe? Jakie produkty najczęściej zostają fotografowane? Na te i kilka innych pytań odpowiadamy w dzisiejszym artykule dotyczącym szybko rozwijającej się gałęzi fotografii jaką są zdjęcia produktowe.

Zdjęcia produktowe to termin używany w branży reklamowej, odnosi się do przedstawienia produktu za pomocą zdjęcia. Popularna jest odmiana zdjęć produktowych o nazwie „packshot”, która polega na przedstawieniu produktu w formie statycznego lub ruchomego obrazu na jednobarwnym tle.  Zazwyczaj tło przyjmuje białą barwę dzięki zastosowaniu namiotu bezcieniowego.

Pomimo że zdjęcia produktowe z białym tłem to doceniany element promocji, to na rynku równie mocno rozwija się fotografia produktowa w postaci profesjonalnych zdjęć produktu z odpowiednio dobranym tłem i rekwizytami. W przypadku restauracji fotografia produktowa może przyjąć formę potrawy przygotowanej na stole. Natomiast w przypadku sklepu odzieżowego, może to być model ubrany w odzież pochodzącą z danego sklepu.

Zastosowanie fotografii produktowej

Fotografia produktowa może przyjąć bardzo zróżnicowane formy. Poniżej podano kilka przykładów ilustrujących jak szerokim pojęciem jest fotografia produktowa:

  • Packshot
  • Fotografia produktów z odpowiednio dobranym tłem
  • Sesje z wykorzystaniem modeli
  • Fotografia architektury
  • Fotografia kulinarna

Fotografia produktowa ma swoje zastosowanie w szczególności w sklepach internetowych, gdyż to właśnie tam klient nie może zobaczyć produktu naocznie. Równie często fotografie produktów możemy spotkać w różnorodnych broszurach, folderach czy ulotkach.

Bez wątpienia dobrze wykonana fotografia produktowa jest podstawą reklamy niemal w każdej branży, nawet usługowej w której produkt nie ma materialnego wymiaru.

Fotografia produktowa to oferta, która może być także skierowana do wydawnictw. Dobrze przygotowana fotografia wzbogaca wartość wizualną wydawnictwa. Sprawia że treść jest bardziej zrozumiała dla czytelnika i po prostu przyjemniejsza dla oka. Przykład sesji zdjęciowej dla wydawnictwa: https://rtyagency.pl/oferta/wydawnictwo/sesje-zdjeciowe/

Podsumowując, dobrze wykonane zdjęcia produktowe to podstawa współczesnego marketingu. Nie od dzisiaj wiadomo że konsumenci są wzrokowcami. Dobrze wykonana fotografia produktowa bez wątpienia może przełożyć się na konwersje w sklepie internetowym, poczytność magazynu lub skuteczność kampanii reklamowej.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne