Strona głównaFotografiaJak umiejętnie dobrać tło fotograficzne na imprezy okazjonalne?

Jak umiejętnie dobrać tło fotograficzne na imprezy okazjonalne?

Fotografia na uroczystościach okazjonalnych takich jak wesele, komunia czy urodziny to nie tylko reportaż uwieczniający wyjątkowe chwile, ale także próba wykonania profesjonalnych zdjęć (np. portretowych lub rodzinnych). Pomocne w tym zadaniu są tła fotograficzne, które dodają zdjęciu głębi i profesjonalnego charakteru. Wychodząc temu naprzeciw, w tym poradniku przyjrzymy się sztuce doboru tła fotograficznego w zależności od rodzaju imprezy. Jeśli jesteś fotografem poszukującym inspiracji lub chcesz lepiej zrozumieć, jak wykorzystać tło fotograficzne, aby uczynić swoje zdjęcia wyjątkowymi, to zapraszamy do lektury!

Czym są tła fotograficzne?

Tła fotograficzne służą jako sceneria dla sesji zdjęciowych. Coraz częściej są wykorzystywane podczas imprez okazjonalnych takich jak wesela, studniówki czy urodziny. Stanowią nie tylko stylową oprawę dla fotografii, ale również doskonały sposób na promocję produktów i usług podczas eventów firmowych.

Profesjonalne tła fotograficzne nadają zdjęciom profesjonalny sznyt i charakter. Dzięki różnorodności tematycznej i możliwości personalizacji, tła te umożliwiają tworzenie estetycznej scenerii, idealnie dopasowanej do konkretnych okoliczności oraz preferencji klienta. Mogą być ozdobione grafikami, logotypami, zdjęciami różnego rodzaju i wzorami, co sprawia, że zdjęcie może być dopasowane do okazji.

Przykłady różnych scenerii fotograficznych można znaleźć na https://drukarnia-wojewoda.pl/54-tla-fotograficzne

Jakie wybrać tło fotograficzne na wesele?

Wybierając odpowiednie tło fotograficzne na wesele, warto wziąć pod uwagę charakter i styl ceremonii. Dobrze, gdy tło na wesele ma spójną identyfikacją wizualną z resztą wystroju sali. Z reguły są to motywy kwieciste, boho lub coś co imituje drewno (np. ścianka imitująca deski w stylu rustykalnym). Niektóre Pary Młode decydują się na stworzenie ścianki, które nawiązuje do stylu w jakim zostało wykonane zaproszenie.

Oczywiście tło może być wykonane przez Parę Młodą tak żeby wizualnie idealnie wpasowywało się w identyfikację wizualną przyjęcia. Jednak w praktyce często tła są organizowane przez fotografów (Para Młoda może wybierać spośród kilku sztuk). W ten sposób fotograf posiadający tło ma pewną przewagę konkurencyjną.

Tło fotograficzne oczywiście może być wykorzystane do tworzenia pamiątkowych zdjęć zarówno dla nowożeńców, jak i dla gości weselnych. Jednak nie da się ukryć, że jest szczególnie przydatne w przypadku wykonywania sesji zdjęciowych na których Para Młoda pozuje razem z rodziną. Tego typu zdjęcia są standardem niemal na każdym przyjęciu weselnym.

Jakie wybrać tło fotograficzne na pierwszą komunię?

W przypadku pierwszej komunii odpowiednie są tła zawierające motyw religijny, takie jak krzyż, hostia, symbol Ducha Świętego (w postaci gołębicy) lub wizerunki świętych. Dobrze widziane jest wszystko co nawiązuje do sakramentu eucharystii. Tła na komunię z reguły są utrzymane w jasnych barwach. Dobrze sprawdzają się również delikatne pastelowe kolory.

Tła na komunie z reguły przede wszystkim służą do wykonania pamiątkowych zdjęć dziecku. Z reguły dziecko pozuje razem z książeczką pierwszokomunijną oraz z różańcem. Oczywiście poza indywidualną sesją zdjęciową można także wykonać sesje z gośćmi – w szczególności z najbliższymi – rodzicami, dziadkami, chrzestnymi oraz rodzeństwem.

Jakie wybrać tło fotograficzne na urodziny?

Tła fotograficzne coraz częściej można spotkać na imprezach urodzinowych. W szczególności, gdy jest to jakaś wyjątkowa lub okrągła rocznica np. osiemnastka lub trzydziestka, dwudziestka czy pięćdziesiątka.

Typowe motywy urodzinowe to balony, torty, konfetti oraz cyfry informujące o tym z którą rocznicą mamy do czynienia. Można również pójść o krok dalej i stworzyć tło spersonalizowane z wiekiem i imieniem solenizanta.

W przypadku urodzin dziecka tła, ozdobione np. motywami ulubionych postaci z kreskówek czy bajek, są doskonałym uzupełnieniem atmosfery pełnej radości i dziecięcej beztroski. Natomiast na imprezach dla dorosłych, tło może tworzyć odpowiednią atmosferę do wykonania sesji zdjęciowych pełnych klasy i szyku.

Podsumowanie

Profesjonalne tło fotograficzne stanowi element, który może uświetnić niemal każdą imprezę okazjonalną. Umiejętnie dobrana sceneria umożliwia tworzenie wyjątkowych zdjęć pamiątkowych. Wspomniane w tym artykule okazje (wesele, pierwsza komunia oraz urodziny) to najbardziej charakterystyczne uroczystości, ale równie dobrze tła fotograficzne mogą uświetnić wiele innych wydarzeń. Na przykład chrzciny, rocznice ślubu, jubileusze lub firmowe wydarzenia promocyjne.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne